Gemeenteberichten 19 januari 2017
Besluiten college 5 januari
- Treasurystatuut 2017
- Nota waardering en afschrijving 2017
- Nota reserves en voorzieningen 2017
- Financiële verordening gemeente Oisterwijk 2017
- Normenkader rechtmatigheid 2016
- Overbrenging huwelijksregisters Oisterwijk en Moergestel lopende tot en met 1950
- Formatieplan Sociaal Domein
- Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het registreren van verjaringen
- Herstelbesluit BP Centrum Oisterwijk, herziening
- Kredietaanvraag rioolvervanging 2017 en aanpassing Beukendreef
- Systematisch toezicht Monumentenzorg
- Raadsvoorstel beleidsplan Schuldhulpverlening
- Zienswijze gemeente over rol WSD
- Bijdrage kosten opsporing en ruiming explosieven
Omgevingsvergunningen
Aangevraagd
- Hondsbergselaan 20 Oisterwijk, het verbouwen van een bestaande villa
- Beerze 3 Oisterwijk, het kappen van een notenboom
- Heuvelstraat 5 Moergestel, het bouwen van een woonhuis
- De Lind 57 Oisterwijk, het plaatsen van een schaararmscherm
- Wildemanstraat 25 Oisterwijk, het kappen van een notenboom
- Boxtelsebaan 119 Oisterwijk, het wijzigen van het kozijn
Verleend
- Voormalige pastorietuin in Oisterwijk, het kandelaberen van een Amerikaanse eik en het kappen van een beuk
- De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk, het plaatsen van een nieuw kozijn
- Kriekenakker thv nr. 16 in Moergestel, het kappen van 4 elzen
- Spoorlaan ongenummerd in Oisterwijk, het kappen van 2 witte paardenkastanjes
- Oranjelaan 1 Oisterwijk, het kappen van 20 bomen
- De Scheerman 2 Moergestel, het kappen van een esdoorn
Verlengd
- Bosweg 158 A Oisterwijk, het verbouwen van een woonhuis
Ingetrokken
- Logtsebaan 17 Oisterwijk, in verband met het niet meer houden van dieren
Veilig Honk voor scholieren
Scholieren moeten soms ver fietsen van huis naar school. Onderweg naar school kan er van alles gebeuren. Een lekke band, valpartijen, pesterijen of een onveilig gevoel.
Om scholieren onderweg extra veiligheid te bieden, hebben de gemeente Oisterwijk en de Dorpsraden in Udenhout en Berkel-Enschot een aantal Veilige Honken in het leven geroepen.
Hulp
Een Veilig Honk is een huis of bedrijf waar vrijwilligers een veilige plek bieden. Dat doen ze door hulp te geven aan de scholieren als ze daarom vragen, bijvoorbeeld het uitlenen van een fietspomp of het plakken van een pleister.
Veilig Honk-logo
De Veilige Honken zijn te herkennen aan een bordje met het Veilig Honk-logo dat bij de woning of het bedrijf is geplaatst. In geval van nood kunnen scholieren terecht bij de volgende Veilige Honken.
Waar
Ben je onderweg naar huis of naar school en voel je je niet veilig of heb je hulp nodig, ga dan naar een van de Veilige Honken. De adressen van de Veilige Honken, vind je hier:
- Kinderopvang Tierelier
Spoordijk 8, Heukelom - Zwembad Baksche Ven
Baksevenweg 1, Oisterwijk - Firma Broeders
Eindhovenseweg 12, Moergestel (vlakbij Trappistenklooster) - Oirschotseweg
Oirschotseweg 85, Moergestel
Bij afwezigheid van de vrijwilligers kun je terecht aan de overkant op Oirschotseweg 70 - Dekkers Transport
Bosscheweg 77, Berkel-Enschot
- Jansma
Bosscheweg 39, Berkel-Enschot
- De Bollekens
Enschotsebaan 21A, Berkel-Enschot
- Vromans Haardhout
Enschotsebaan 35, Berkel-Enschot
- Smits
Hazennest Oost 6, Berkel-Enschot (vlakbij Tilburg Noord)
- Firma Hoppenbrouwers Elektro
Kreitenmolenstraat 201, Udenhout
- McDonald’s
Rijksweg 1, Udenhout
- Oerlemans
Molenstraat 48, Berkel-Enschot
- Kools
Berkelseweg 57, Berkel-Enshot (vlakbij fietspad N65)
- Vos
De Kraan 96, Berkel-Enschot (vlakbij Boer Robben)
Sjors Sportief en Sjors Creatief van start
Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Oisterwijk krijgen in januari het Sjorsboekje. In dit boekje staan sportieve en creatieve workshops waaraan leerlingen kunnen meedoen om (vaak gratis) kennis te maken met 1 of meerdere activiteiten. Inschrijven kan vanaf woensdag 25 januari.
Door gebruik te maken van Sjors hoeven kinderen niet meteen lid te worden van een vereniging. Ze kunnen juist op een laagdrempelige en toegankelijke manier kennismaken met een activiteit. Basisschoolleerlingen uit groep 1 tot en met 8 kunnen zich vanaf 25 januari inschrijven via www.sjorssportief.nl. Tot die tijd is op deze website al van alles te beleven.
Voldoende keus
Sjors heeft meer dan 80 sportieve en creatieve activiteiten. De sportievelingen doen mee aan bijvoorbeeld atletiek, badminton, dansen, lasergamen, tafeltennis, scouting en tennis. De creatievelingen kunnen muziek maken, tekenen en schilderen, taart maken en knutselen. Keus genoeg dus. Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven en meedoen aan de activiteiten kan het hele jaar.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie alvast op www.sjorssportief.nl. Of stuur een mailtje naar info@sjorssportief.nl.
Opknappen Hulstblokken centrum
De Lindebomen in het centrum van Oisterwijk worden beschermd door beplanting met hulst. Deze hulstblokken zijn niet meer overal mooi groen. Daarom worden ze binnenkort opknapt .
De grond rondom de bomen wordt verbeterd en waar nodig worden nieuwe hulststruiken geplant.
De hulstblokken aan de noordzijde van De Lind worden in overleg met de horecaondernemers later in het jaar aangepakt.
Militaire oefening 23 – 27 januari
Van 23 tot en met 27 januari is in de gemeente Oisterwijk een militaire oefening. Het gaat om een eindoefening van de opleiding tot marinier. De oefenende troepen staan onder leiding van de Commandant Mariniers Opleiding Centrum uit Rotterdam.
De oefening begint in Rotterdam en gaat eerst via het water naar Geertruidenberg. Daarna gaat de oefening te voet verder richting de Oirschotse heide, Ossendrechtse heide, Rucphense heide richting Willemstad. Aan de oefening doen 70 personen mee en 9 voertuigen. Er wordt gebruik gemaakt van (oefen)munitie.
Schade
Mocht er schade ontstaan tijdens de oefening, geef dit dan door aan de Sectie Claims Ministerie van Defensie, Postbus 90004, 3509 AA Utrecht. Onder vermelding van: de militaire eenheid zoals kenteken voertuig, datum en tijd, plaats en soort schade. U kunt ook bellen met (030) 218 04 44 of mailen naar JVDclaims@mindef.nl.
Leer omgaan met computers
Meer leren over computers? Of weten hoe u online zaken doet met de overheid? SeniorWeb organiseert op zaterdag 21 januari een open dag in ontmoetingscentrum De Coppele.
Van 11.00 tot 15.00 uur kunt u proeven van de lessen en workshops die SeniorWeb organiseert. Er zijn vrijwilligers aanwezig om al uw vragen te beantwoorden. Het adres is Prunusstraat 69. Koffie en thee staan voor u klaar.
Kijk voor meer informatie op www.oisterwijk-coppele.seniorweb.nl of neem contact met Maria Fennis via humafennis@home.nl of bel (013) 528 82 22.
Eenzaamheid, een keuze? Deel 10
Sinds september 2016 staat in de Nieuwsklok iedere 2 weken een artikel uit de reeks ‘Eenzaamheid, een keuze?’. Dit artikel is de laatste uit de reeks en is een aankondiging van de bijeenkomst ‘Samen tegen Eenzaamheid’ op maandag 23 januari in Tiliander.
Iedereen kan op enig moment in zijn leven met eenzaamheid te maken krijgen. De invloed van eenzaamheid op iemands leven is groot. Zeker als het langdurig aanhoudt, leidt eenzaamheid tot gezondheidsrisico’s, minder meedoen in de samenleving en een gevoel dat welzijn of geluk tekort schiet.
Veel eenzaamheid in Oisterwijk
De gemeente Oisterwijk scoort al een aantal jaren hoger dan de regio op eenzaamheid. Ondanks dat er heel veel in onze gemeente wordt gedaan om eenzaamheid tegen te gaan. Daarom organiseert de werkgroep Eenzaamheid de bijeenkomst ‘Samen tegen eenzaamheid’. De bijeenkomst is voor vrijwilligers, beroepskrachten en iedereen binnen onze gemeente die geïnteresseerd is in dit onderwerp.
Tijdens deze bijeenkomst gaan we onder andere in op vragen als: wat houdt eenzaamheid precies in? Waarom kunnen mensen met veel contacten zich toch eenzaam voelen? Wat kun jij doen om eenzaamheid tegen te gaan? Welke vaardigheden zijn nodig om eenzaamheid de baas te worden?
Hulp
Theater Helder en Groeipaleis brengen op pakkende wijze eenzaamheid in beeld, waarover we met de aanwezigen in gesprek gaan. Vind je tijdens deze bijeenkomst niet de informatie die je nodig hebt om het contact met mensen aan te gaan? Tijdens de bijeenkomst wordt uitleg gegeven over een effectief programma tegen eenzaamheid. Dit programma kan op een later tijdstip gevolgd worden.
Aanmelden
De toegang van de bijeenkomst is gratis. Wel is het nodig je even aan te melden. Dit kan via info@tiliander.com of bel (013) 521 72 20.
Programma
- 00 – 16.25 uur: inloop
- 25 tot 18.15: Theater Helder en gesprek
- 15 – 19.00: napraten onder genot van soep met broodjes
Meldpunt Eenzaamheid
Heb je vragen over de bijeenkomst of heb je behoefte aan een gesprek, bel dan met Meldpunt Eenzaamheid: ContourdeTwern, Jacqueline van den Acker (013) 528 40 80
Donderdag 19 januari Beeldvormingsavond
Openbare verlichting 19.30
Kredietaanvraag aanpassingen gebouw Tiliander 20.30
Donderdag 26 januari Commissieavond
Commissie inzake kredietaanvraag gebouw Tiliander 19.30
Commissie Ruimtelijke Zaken 20.45
Commissie Inwoners Zaken 20.45
Commissie Algemene Zaken 20.45
Donderdag 16 februari Raadsvergadering 20.00